O mnie

Janek - autor www.operator-paramedyk.plMam na imię Janek i chcę się z Tobą podzielić tym, jak można w codziennym życiu zastosować zasady wyjęte z Wojsk Specjalnych.

Gdy zaczynałem interesować się tematyka oddziałów specjalnych, większość dorosłych nie wiedziała, co to jest GROM (nie mówiąc już o moich rówieśnikach), a wiedzę zdobywałem czytając w domu teksty ze stron internetowych zapisane w czasie wizyty w kawiarni internetowej raz na parę tygodni. Nie wiedziałem wtedy, że będzie to jedna z największych pasji mojego życia.

Z czasem czytałem coraz więcej, bo i coraz więcej o tym fascynującym świecie przedostawało się do świata zewnętrznego. W końcu uznałem, że w operatorach wojsk specjalnych można znaleźć model rozwoju osobistego, odkrywania siebie i realizowania własnej specjalności. Zacząłem sprawdzać to w praktyce.

Pomiędzy zainteresowaniem się militariami a wprowadzeniem w moje życie niektórych zasad odkrytych w wojskach specjalnych, przyszło na mnie pogłębienie mojej wiary chrześcijańskiej ponad cotygodniowe odbębnianie obecności na Mszy. Z czasem te dwie rzeczy zeszły się w jeden projekt operator-paramedyk. A gdy odkryłem, że on naprawdę działa, postanowiłem podzielić się nim z innymi na tym blogu. Projekt ciągle rozwijam, uzupełniając model o kolejne elementy sprawdzone przeze mnie w życiu codziennym.

Jestem mężem jednej żony i ojcem dwójki dzieci. Bloga prowadzę hobbystycznie.

Na co dzień pracuję jako analityk w branży bezpieczeństwa.

Oprócz tego, pracuję obecnie nad rozpoczęciem działalności stowarzyszenia, którego idea powstała na podstawie niektórych wpisów opublikowanych na tym blogu.

Trzykrotnie przeszedłem Ekstremalną Drogę Krzyżową (i raz mi się to nie udało). Przez ponad pięć lat działałem w Maltańskiej Służbie Medycznej, uczestnicząc w kilkuset zabezpieczeniach medycznych, realizując kilkadziesiąt kursów pierwszej pomocy oraz prowadząc Grupę Szkoleniową dla aktywnych Maltańczyków. W 2014 byłem także koordynatorem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej  oraz liderem na spotkaniach Męskiej Strony Rzeczywistości.

Od pięciu lat angażuję się jako darczyńca w Szlachetną Paczkę.

Od młodości interesuję się militariami, ratownictwem i fotografią. Od jakiegoś czasu interesuje mnie także tematyka zarządzania działaniem – od motywacji, przez planowanie do organizacji czasu w praktyce – i uważam ją za jedną z najważniejszych kompetencji, jakie powinien mieć każdy mężczyzna. Praktycznie codziennie ćwiczę i czytam, a od czasu do czasu lubię posłuchać albo pograć piosenkę żeglarską.

Możesz się ze mną skontaktować przez formularz kontaktowy.

 • Pawel Dziedzic

  Paweł Dziedzic

  Widziałem rozmach i skuteczność Janka przy okazji koordynowania EDK 2014.
  Jest to jeden z najlepiej zorganizowanych i zdyscyplinowanych facetów jakich miałem okazję spotkać na swojej drodze.
  Powyższy opis jest mocno skrótowy i co za tym idzie skromny.
  Operator Paramedyk to jedno z 4 wartościowych miejsc w sieci i treściach ponadzasowych, które odwiedzam regularnie. Na inne szkoda mi czasu.

  Dzieki

  P

 • Dzięki za dobre słowa i powodzenia we wprowadzaniu zmian w Twoim życiu!

  A jeśli chodzi o zaprawę – jeśli chcesz o coś zapytać, zapraszam do komentowania artykułów o aktywności fizycznej. Na pewno wraz z czytelnikami pomogżemy, jka tylko będziemy potrafili.

 • Gość

  Witam,
  Chciałbym Panu pogratulować charakteru i drogi, którą Pan kroczy. Trafiłem tutaj całkowicie przez przypadek, szukając informacji na temat porannej zaprawy. Wprawdzie nie znalazłem tego czego szukałem, ale znalazłem mnóstwo innych rzeczy, z którymi jak najbardziej się zgadzam. Jestem jeszcze młodą osobą, ale w najbliższych latach czeka mnie w życiu dużo zmian (praca, dom, rodzina) i mam nadzieję, że po tym wszystkim stwierdzę, że wszystko co zrobiłem, zrobiłem w zgodzie z filozofią, którą i Pan się kieruje.

  Pozdrawiam z trójmiasta

 • Michał Obrębski

  Rzadko wchodzę na blogi, zwłaszcza samoreklamowane na forach (jak Janka w „Gościu”), ale wygląda na to, że Autor jest facetem bardzo w porządku, zapewne pod każdym względem.
  Po pobieżnej lekturze: wpisy po prostu nie rażą ani miałkością intelektualną, ani językiem. Więcej nawet: Autor Janek sprawia wrażenie osoby zaawansowanej w świętości. To słowo nie jest zbyt modne dzisiaj, ale w moim osobistym przypadku oznacza DUŻY komplement.
  Serdecznie życzę powodzenia i pozdrawiam w Chrystusie Panu.
  Michał Obrębski