Biblia dla Windows

Staram się, żeby większość wpisów zawierała jakąś radę albo inspirację, którą możecie wykorzystać w życiu. Dzisiejszy wpis pod tym względem trochę inny. Mam nadzieję, że to ktoś z Was pomoże mi rozwiązać drobny problem.

Od paru tygodni uczę się na tablecie obsługi najnowszych wersji Windows i korzystania z Windows Store. Tablet ma ograniczyć ilość papierożelastwa, jakie przy sobie noszę i umożliwić mi pracę w dziwnych miejscach o dziwnych porach. Dlatego jedną z pierwszych aplikacji, jakie próbowałem znaleźć w sklepie Microsoftu, była aplikacja zapewniająca dostęp do tekstu Pisma Świętego bez połączenia z internetem. I tu się bardzo zdziwiłem. Pod Androidem nie miałem problemu ani tekstem polskim (BT), ani używanym przeze mnie przekładem angielskim (NRSV). W Windows znalazłem kilka aplikacji zawierających najróżniejsze wersje Pisma Świętego. Ale z tego, co zauważyłem, darmowy dostęp dotyczy głównie protestanckich przekładów Biblii. Z wersji zalecanych przez Episkopat Amerykański znalazłem jedynie New American Bible Revised Version. Nie znalazłem za to ani jednej aplikacji pozwalającej na darmowy dostęp do przekładów, z których sam korzystam: New Revised Standard Version, tłumaczenie Edycji św. Pawła ani Biblii Tysiąclecia.

I dlatego ten wpis jest pytaniem do Ciebie: jeśli znasz aplikację, która umożliwia darmowe korzystanie z któregoś z trzech interesujących mnie przekładów, będę wdzięczny za zostawienie jej tytułu lub linka w komentarzu. Z góry dzięki.

  • Nie, nie próbowałem. Ale zapamiętam jako rozwiązanie awaryjne. Dzięki!

  • Filip

    A próbowałeś z aplikacją BlueStack? To emulator androida. Na Windowsie na komputerze normalnie działa więc na tablecie może też się uda? I potem próbować odpalać aplikacje z Google Play

  • To znalazłem, ale program można zainstalować tylko na urządzeniach z Windows Phone. A mój tablet jest wykrywany jako komputer stacjonarny, więc nie mogę z tej aplikacji skorzystać. Za to od autorów wiem, że trwają prace nad wersją dla „dużej” wersji systemu.

  • Mateusz